1 Ekim 2015 Perşembe

Grinin Elli Tonu II E.L.James

Edebiyat öğrencisi Ana Steele, genç girişimci Christian Grey'le röportaj yapmaya gittiğinde son derece çekici, zeki ve sinir bozucu bir adamla karşılaşır. Toy ve masum Ana, bu adama duyduğu arzu karşısında şaşkına döner ve adamın gizemli doğasına rağmen ona yakınlaşma arzusuyla yanıp tutuşur. Ana'nın güzelliğine, zekâsına ve özgür ruhuna direnemeyen Grey de onu istediğini kabul eder ancak şartları vardır…

Grey'in sıra dışı erotik istekleri karşısında şoka uğrayan ama bir yandan da heyecana kapılan Ana tereddüde düşer. Büyük başarısına rağmen -çok uluslu şirketleri, uçsuz bucaksız serveti ve sevgi dolu bir ailesi vardır- Grey şehvete esir olmuş ve hükmetme hırsı olan bir adamdır. Çift, cüretkâr ve tutkulu bir fiziksel ilişkiye yelken açarken Ana, Christian'ın karanlık sırlarını ve kendi gizli arzularını keşfeder.
(Tanıtım Bülteninden)





Kitap hiç aşık olmamış saf ve deneyimsiz Anastasia ile zengin girişimci sıra dışı istekleri ve hükmetme hırsı olan Christian Grey arasındaki ilginç hayatı anlatıyor.

Bu kitap hakkında çok şey söylendi çok şey yazıldı. Kimisi çok beğendi yere göğe sığdıramadı, kimisi yerden yere vurdu. Bende bu ikisi arasında kalanlardanım. Kitap yetişkin kitaplarının anasıymış meğer hepsi bu kitaptan sonra doğmuş sanki. Ama insan oğlu meraktan okuyor yine okuyor yani...

Chiristian, Ana'yı daha ilk görüşte itaatkarlarından biri yapmayı kafasına koyuyor, onun iş yerine gidiyor, pahalı hediyeler gönderiyor ve en sonunda gizlilik anlaşmasını açıklayarak ne istediğini dile getiriyor.

Ama Ana'nın bakire ve tecrübesiz olduğunu öğrendiği zaman şaşırsa da bu işten vazgeçmiyor. ve ikili kendilerini Chiristian'ın tutkulu isteklerini gerçekleştirirken buluyor. Kitapta yüz kızartıp utandıran cinsten fanteziler bulunmakta. Tabi kitap sadece bundan ibaret değil, zengin iş adamının neden böyle olduğunu anlamaya çalışan Ana'nın duygularını da öğreniyoruz. Ama Ana en sonunda bu isteklerle başa çıkamayacağını anlıyor.

Yazar ikinci kitabı deli gibi merak etmemizi sağlayan bir sonla bitirmiş. Bakalım ikinci kitapta Ana'yı neler bekliyor.