2 Temmuz 2015 Perşembe

Paranoya - John Rector

John Rectorun karanlık ve büyüleyici psikolojik gerilim romanı Paranoyada, Çiftçi Dexter McCray hem şüpheli hem dedektif oluyor. Sorunlu geçmişinden kaçmaya çalışan bu adam, evi terkeden karısını ölümle tehdit ettiğinin ertesi günü mısır tarlasının yanındaki kavak korusunda genç bir kızın cesedini bulur. Masumiyetini kanıtlama umuduyla gerçeği tek başına aramaya çıkar. Şimdi, ailesinden ve arkadaşlarından ayrı ve cinayet sırasında nerede olduğunu kanıtlayacak bir mazeretten yoksunken dağılmış bir hayatın parçalarını toplamasında ona yardım edebilecek tek bir kişi vardır: Ölü kızın kendisi Rector, hikâyenin ve Katil kim? tarzının karmaşıklığını anlamış, okuyucularını hem akılda kalıcı hem de huzursuz edici bir yolculuğa çıkarıyor...


Çetin, karanlık ve akıcı bir macera... Harika bir anlatım.
- David Peoples

Paranoya, çağdaş romana unutulması güç, yeni bir ses getiriyor. John Rector, aldatıcı bir zarafetle her satıra karanlık bir titreşim kazandırmış. Baştan çıkarıcı türden bir psikolojik gerilim... Tek kelimeyle bayıldım!
- Sean Doolittle

John Rector, hasat zamanındaki bir traktör gibi ruhunuzu yarıp geçecek, fena halde sürükleyici bir roman kaleme almış. İyi kurgulanmış ve karanlık bu roman, okuyuculara deli bir adamın zihnine giriş bileti kesiyor. Paranoyaya kapılırken gelecek şoklara hazırlıklı olun.
- Suspense Magazine


Kitap yorumunu okuyarak aldığım bir kitap, ama ben o yorumda ki heyecanı kendim okurken yakalayamadım. Psikolojik gerilim romanı olmasına rağmen beni pek etkilemedi. Okumasam da olurmuş dediğim kitap oldu kendisi. Sanırım bu gerilim ve polisiye gibi romanlar bana göre değil. Ya da kitabı bitirmem uzun sürdü ondan belkide pek bir zevk alamadım kitabı okurken. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder