19 Mayıs 2016 Perşembe

Sahte Romeo || Leisa Rayven

İki milyondan fazla okura ulaşan bu büyüleyici aşk hikâyesi, sizi etkisi altına alacak ve son sayfaya kadar nefesinizi tutmanızı sağlayacak. Tüm zamanların en büyük aşk hikâyesini canlandırırken, kendi aşk hikâyelerini keşfettiler…

Cassie Taylor ve Ethan Holt'un yolları üniversite yıllarında, tiyatro bölümünde kesiştiğinde, aralarındaki çekim karşı koyulamazdı. Cassie iyi bir aktris, Ethan kampüsün kötü çocuğu idi. İkili, Romeo ve Juliet için başrole seçildiklerinde hayatları değişmeye başlamış, tıpkı oynadıkları karakterler gibi, onların da kaderleri birbirlerine bağlanmıştı. Ta ki kötü çocuk, iyi kızın kalbini kırıp güvenini yıkana kadar…

Şimdiyse yolları Broadway'de kesişmişti ve bu sahte Romeo, Casie'nin hayatına yeniden geri dönerek her şeyi adım adım altüst etmeye kararlı görünüyordu… Yeniden romantik bir rol için bir araya gelmek zorunda kalan ikili, üniversite yıllarında yaşadıkları gizli aşkın heyecan verici anlarıyla ve kalp kırıklıklarının derin acılarıyla yüzleşmek zorunda kalmışlardı. Tabii bir de, zıt kutupların birbirlerine karşı koyamadıkları gerçeğiyle… Ve söz konusu aşksa bazen bizim için kötü olanlar en karşı koyamadıklarımızdır.

"Bayıldım. Bayıldım. Sahte Romeo'ya bayıldım! Leisa Rayven, tüm hissettirdiklerin için teşekkürler. Bu kitabın etkilerini atlatmam uzun sürecek."
-E.L. James, Gri'nin Elli Tonu romanının çoksatan yazarı-

"Leisa Raven, aşk romanı nasıl yazılır iyi biliyor: kahkaha, flört ve meydan okuma. Elimden bırakamadım!"
-Christina Lauren, Harika Piç romanının New York Times çoksatan yazarı-

"Kahkahanın ve aşkın harika karışımı… Sahte Romeo tek kelimeyle büyüleyici. Bayıldım!"
-Katy Evans, Real romanının New York Times çoksatan yazarı-

"Bu kitabı tek oturuşta bitirdim. Karakterler arası etkileşim harikaydı. En yeni favori kitap çiftim!"
-Jennifer Probst, İlk Öpücüğün Büyüsü romanının New York Times çoksatan yazarı-

"Sahte Romeo mükemmel bir aşk romanı: duygusal, eğlenceli ve etkileyici. Karakterler arasındaki elektrik adeta sayfalardan taşıyor. Kaçırmayın!"
-M.Pierce, Night Owl Trilogy'nin çoksatan yazarı-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitap iki zaman dilimine ayrılarak yazılmış. Üniversite yılları ve altı yıl sonrasını anlatıyor. İki zaman diliminde de Cassie ve Ethan arasında ki ilişkiyi bir düzene oturmaya çalışıyorlar.
 İkili üniversite yıllarında Romeo ve Juliet oyununda baş rol sergilerler aralarında ki var olan çekim daha da artar. Cassie tutucu bir ailede yetişmesine rağmen duygularını açıkça dile getirir ama Ethan hep mesafeli ve hatta kalp kırıcı davranıyor diyebiliriz. Yıllar sonrasında ise ikiside ünlü birer oyuncudur ve tekrar baş rolde oynamak zorundadırlar. Bu sefer Cassie daha dikkatlidir, artık Ethan'ın kalbini kırmasına izin vermeyecektir ama Ethan'da kararlı bir şekilde Cassie'nin kalbini kazanmaya çalışacaktır.

Kitap daha ilk sayfalarda sizi içine çekerek meraklandırıyor. Cassie karakteri biraz deli dolu ve ateşli bir karakter, Ethan ise kötü çocuğumuz ters konuşmalar, kalp kırmalar, benim için tam sopalıktı yani. Kitabın sonlarına doğru neden böyle davrandığını öğrenmeseydim onu affetmezdim sanırım. Tabi Cassie'ye de kızmadım değil "Kızım edebinle otur" dediğim yerler çok oldu mesela.


Cassie ve Ethan'ın atışmaları da çok güzeldi, bakışmaları, restleşmeleri, laf sokmaları eğlenceliydi, çoğu yerde kahkahamı tutamadım. Kitapta tek üzüldüğüm kişi ise fazla adı geçmese de Connor oldu.

İçinizi ısıtan kıpır kıpır bir kitap istiyorsanır, budur diyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder