30 Mayıs 2017 Salı

KARNE HEDİYESİ hep kitap OLSUN!


KARNE HEDİYESİ hep kitap OLSUN!

Yoğun bir okul dönemi sona ererken öğrenciler için en zengin karne hediyesi hep kitap’tan! Hayal güçlerini zenginleştirmek, onlara bambaşka dünyaların kapılarını aralamak için; hep kitap’ın Zayn, Ay Işığını İçen Kız, Muz Makinesi, Şaka Makinesi, Kas Makinesi kitapları ile Rose-Lou dizisi ve daha niceleri, kitapçılarda genç ve çocuk okurları bekliyor.

ZAYN
Solo müzik kariyerini başarıyla sürdüren eski One Direction üyesi Zayn Malik, bu defa, hayatının hiç bilinmeyen ve çok merak edilen yönlerini anlattığı Zayn kitabıyla hayranlarının karşısına çıkıyor. Hem müzik hem de özel hayatıyla gündemden düşmeyen star, kitabında bugüne kadar röportajlarında anlatmadığı hikâyeleri, evinin arka bahçesindeki sığınağından stüdyo ortamına, yaşamının her detayını sevenleriyle paylaşıyor. Zayn adlı kitabında, Malik’in tüm samimiyetiyle anlattığı hikâyelerine ve duygularına; çoğu daha önce hiçbir yerde görülmeyen renkli, capcanlı yüzden fazla fotoğraf eşlik ediyor.
Arka Kapak;
2010 yılında, onlu yaşlarının sonlarındaki beş erkek, ayrı ayrı katıldıkları bir yarışmanın ardından bir araya getirildi. Yeni bir “boys band” kurulmuştu: One Direction! Bir anda tüm dünyanın ilgisini çektiler. Sosyal medya onları konuştu. Öyle sadık bir hayran kitleleri oldu ki yaptıkları her şey, attıkları her adım hemen gündeme oturdu. Bu beş erkek birbirinden çok farklıydı. Zaman geçtikçe bu farklılıklar iyice belirginleşti. Ve bir gün, belki de grubun en sessiz ve en gizemli üyesi Zayn artık yoluna yalnız devam etmek istediğine karar verdi… One Direction’da geçirdiği beş yılın ardından solo kariyerine devam eden, şarkıları çıkar çıkmaz listelerde en üst sıralara yerleşen, hem müzik hem de özel hayatıyla gündemden düşmeyen bir star Zayn Malik… Bu defa kendi hikâyesini anlatmak için karşınızda! One Direction’dan ayrılma kararına neden olan sorunlar, sonrasında yaşadığı kaygılar, o zor süreçte ona destek olan ailesi, herkesten uzaklaşma isteği, yeme bozukluğu çekmesine neden olan sıkıntıları… Sonra yeni bir başlangıç! İlk albüm heyecanı, kararsızlıkları, hayranlarına yaptığı jestler, severek dinlenen şarkıların arkasında yatan düşünceler… Hepsini tüm samimiyetiyle anlatıyor Zayn. Hikâyelerine, duygularına, yüzden fazla fotoğraf eşlik ediyor. Hepsi renkli, capcanlı! Üstelik çoğunu daha önce hiçbir yerde görmediğiniz fotoğraflar! Zayn’in bugüne kadar röportajlarında anlatmadığı hikâyelerini dinlemek, evinin arka bahçesindeki sığınağından stüdyo ortamına, yaşamının her detayını öğrenmek için ay sonu kitapçılara uğramayı unutmayın!
(Tanıtım Bülteninden)
Hamur Tipi : 2. Hamur
Medya Cinsi : Ciltsiz
Sayfa Sayısı : 288
Ebat : 17x23
Baskı Sayısı : 1. Baskı
İlk Baskı Yılı : 2017


AY IŞIĞINI İÇEN KIZ
Kelly Barnhill’in yazdığı modern klasikler arasında yerini alacak fantastik roman Ay Işığını İçen Kız, 2017 Newbery Medal, New York Halk Kütüphanesi 2016’nın En İyi Kitabı ve Publishers Weekly 2016’nın En İyi Kitabı ödüllerini alırken, New York Times Çok Satanlar Listesi ve Amazon 2016’nın da En İyi 20 Kitabı Listesi’ne seçildi. 
 Arka Kapak;
Uzun yıllardır kötü bir cadının korkusu ve sebep olduğu kederle yaşayan bir şehirde her yıl “kurban günü”nde o yıl doğan en küçük bebek cadıya kurban olarak sunulur. Şehrin yöneticileri kurban edilecek çocuğun ailesine durumu bildirir ve kendilerini hazırlamasını ister. Kurban günü geldiğinde büyük bir törenle çocuk evinden alınır ve ormandaki sunağa bırakılır, çocuğun akıbetini kimse bilmez. Aslında kötü cadı yoktur, cadı Xan, halkın bu çocukları istemediği için ormana terk ettiğini düşünüp onları kurtarıyordur. Bir sene annesi kızını vermek istemez ama zorla bebeğini elinden alınır. Xan tam vaktinde yetişip bebeği kurtarır ancak bebeği yıldızlardan değil de aydan damıttığı sütle besler ve büyü bebeğin içine girer. Xan bunun üzerine bebeği kendi büyütmeye karar verir çünkü eğitimsiz bir büyücü hem kendi hem de çevresi için tehlikeli olacaktır.
“Elinizden bırakamayacaksınız... Ay Işığını İçen Kız, çocuk klasikleri Peter Pan ve Oz Büyücüsü kadar heyecan verici ve katmanlı.”-New York Times-
2017 Newbery Medal ÖdülüNew York Times Çoksatanlar Listes
(Tanıtım Bülteninden)
Hamur Tipi : 2. Hamur
Sayfa Sayısı : 424
Ebat : 13x20
Baskı Sayısı : 1. Baskı
İlk Baskı Yılı : 2017
Medya Cinsi : Ciltli

MUZ MAKİNESİ, ŞAKA MAKİNESİ ve KAS MAKİNESİ
Edebiyata sağladığı katkılardan dolayı 2006 yılında İngiliz Şövalyelik Nişanı verilen Alexander McCall Smith’in yazdığı kitaplar Muz Makinesi, Şaka Makinesi ve Kas Makinesi, 8 yaş üstü okurlara hitap ediyor. 
Muz Makinesi Arka Kapak:
Muzun şekli nasıldır? Nasıl soru ama! Herkes muzun kıvrık olduğunu bilir!

Patty, Yarasa Teyzesi ile Jamaika’da yaşayıp muz yetiştiriyor. Diğer üreticilerle rekabet etmekte zorlandıkları için Yarasa Teyze arazilerini satmayı düşünüyor. Patty’nin ise bu duruma bir çözüm bulması gerekiyor. Hem de hemen! Muzlu çikolatalı dondurma yerken birden aklına parlak bir fikir geliyor. Tek yapması gereken bir makine icat etmek, bir muz makinesi.
(Tanıtım Bülteninden)


Çizer : Ian Bilbey

Medya Cinsi : Ciltsiz
Hamur Tipi : 2. Hamur
İlk Baskı Yılı : 2017
Baskı Sayısı : 1. Baskı
Sayfa Sayısı : 80
Orijinal Adı : The Banana Machine


Şaka Makinesi Arka Kapak 
“Harika bir makineymiş,” dedi Ben. “Peki, ne işe yaradığını biliyor musun?”

Jeffrey’nin hiçbir fikri yoktu. Tek bildiği, şimdiye kadar icat edilmiş en sıra dışı makinenin sahibi olduğuydu.

Jeffrey, harçlığını çıkarmak için cumartesi günleri Prendergast Amca’nın eskici dükkânında çalışır. Bir gün, eşyaları ayırırken gizemli bir makineyle karşılaşır. Jeffrey, makineyi eve götürünce makinenin çok komik şakalar üreten bir şaka makinesi olduğu ortaya çıkar. Çok geçmeden, kasabadaki herkes şaka almak ister. Yan dükkânın sahibi huysuz Jenkinson Amca dışında...
(Tanıtım Bülteninden)


Çizer : Ian Bilbey

Medya Cinsi : Ciltsiz Hamur Tipi : 2. Hamur
İlk Baskı Yılı : 2017
Baskı Sayısı : 1. Baskı
Sayfa Sayısı : 72
Ebat : 13x20
Orijinal Adı : The Joke Machine

Kas Makinesi Arka Kapak
“Sevgili Gordon” diye başlıyordu mektup. “World Amca’nın en güçlü iyi dilekleriyle yolladığı kas makinen karşında duruyor.”

Gordon, okula yeni gelen Ted adlı çocuğun arkadaşlarına zorbalık yapmasından hiç hoşlanmaz. Onu durdurmanın bir yolunu arar. Gazetede World Amca’nın kas makinesinin ilanını görünce makineyi çok merak edip bir tane almaya karar verir. Makinenin kullanma kılavuzunda “Sabırlı olun. Kaslar bir günde gelişmez. Yavaş yavaş ilerleyin ve olacakları görüp şaşırın!” diye yazar. Gordon elde ettiği sonuca çok ama çok şaşırır.

Gordon, gerçekten güçlü olanların güçleriyle övünmemesi gerektiğini bilerek gücünü yararlı işlerde kullanır.
(Tanıtım Bülteninden)


Çizer : Ian Bilbey

Medya Cinsi : Ciltsiz
Hamur Tipi : 2. Hamur İlk Baskı Yılı : 2017
Baskı Sayısı : 1. Baskı
Sayfa Sayısı : 56
Ebat : 13x20
Medya Cinsi : The Muscle Machine

ROSE-LOU DİZİSİ
Fransız çocuk edebiyatının sevilen kahramanı Rose-Lou’nun maceralarını anlatan dizi, çılgın bir kız çocuğu olan Rose-Lou’nun günlüklerinden oluşuyor. Pakita’nın yazdığı, Laurent Audouin’in resimlediği dizinin 4 kitabı Herkes Yanılabilir Ben Bile, Tüm Kalbimle Sevdiğim Üvey Kardeşim, Hiç Yoktan İyidir ve Rüküş de Olsam Güzelim çocuklara birbirinden eğlenceli maceralar vaat ediyor.


Rose Lou Herkes Yanılabilir, Ben Bile
Yanılabilir, Ben Bile; Tüm Kalbimle Sevdiğim Üvey Kardeşim; Hiç Yoktan İyidir ve Rüküş de Olsam Güzelim kitapları hep kitap aracılığıyla çocuk okurlara ulaşıyor. Pakita’nın yazdığı, Laurent Audouin’in resimlediği Rose-Lou dizisi, her kitabında birbirinden eğlenceli maceralar vaat ediyor. Rose-Lou: Herkes Yanılabilir, Ben Bile En yakın arkadaşına doğum günü hediyesi almak için alışverişe giden Rose-Lou, dükkânda kendini dedektifçilik oynamaya fazlaca kaptırır. Rose-Lou, günlüğüne bir mağazada yaptığı küçük, önemsiz bir hata yüzünden nasıl cezalandırıldığını yazıyor.
(Tanıtım Bülteninden)


Çizer : Laurent Audouin

Medya Cinsi : Ciltsiz
Hamur Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 80
Ebat : 15x19
İlk Baskı Yılı : 2017
Baskı Sayısı : 1. Basım
Orijinal Adı : Rose-Lou: Tout le monde peut se tromper meme moi!
 

Rose Lou Tüm Kalbimle Sevdiğim Üvey Kardeşim

Çılgın bir kız çocuğu olan Rose-Lou’nun günlüklerinden oluşan dizinin Herkes Yanılabilir, Ben Bile; Tüm Kalbimle Sevdiğim Üvey Kardeşim; Hiç Yoktan İyidir ve Rüküş de Olsam Güzelim kitapları hep kitap aracılığıyla çocuk okurlara ulaşıyor. Pakita’nın yazdığı, Laurent Audouin’in resimlediği Rose-Lou dizisi, her kitabında birbirinden eğlenceli maceralar vaat ediyor. Rose-Lou: Tüm Kalbimle Sevdiğim Üvey Kardeşim Rose-Lou, hayranı olduğu üvey ablasının onu sevmesini çok ister. Ablası, aralarının iyi olduğu bir gün ona sırrını verir. Rose-Lou tüm iyi niyetiyle onun dileğini gerçekleştirmeye uğraşır ama işler istediği gibi gitmez. Rose-Lou, dizinin bu kitabında üvey kız kardeşinin onu sevmesi için yaptığı onca şeyden sonra nasıl cezalandırıldığını anlatıyor.
(Tanıtım Bülteninden)


Çizer : Laurent Audouin

Medya Cinsi : Ciltsiz
Hamur Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 80
Ebat : 15x19
İlk Baskı Yılı : 2017
Baskı Sayısı : 1. Basım
Orijinal Adı : Rose-Lou: ma demisoeur que j'aime en entier


Rose Lou Hiç Yoktan İyidir

Çılgın bir kız çocuğu olan Rose-Lou’nun günlüklerinden oluşan dizinin Herkes Yanılabilir, Ben Bile; Tüm Kalbimle Sevdiğim Üvey Kardeşim; Hiç Yoktan İyidir ve Rüküş de Olsam Güzelim kitapları hep kitap aracılığıyla çocuk okurlara ulaşıyor. Pakita’nın yazdığı, Laurent Audouin’in resimlediği Rose-Lou dizisi, her kitabında birbirinden eğlenceli maceralar vaat ediyor. Rose-Lou: Hiç Yoktan İyidir Rose-Lou, anne babası ve ikiz kardeşleriyle sirke gider. Gösteriyi izlemek için oturdukları yerden Rose-Lou’nun gözüne bir şey takılır ve Rose-Lou bunun peşinden gitmeye kararlıdır. Minik kahramanımız dizinin bu kitabında bir palyaçoya ve ipekmaymunlarına yardım etmeye çalışırken işleri nasıl karıştırdığını anlatıyor.
(Tanıtım Bülteninden)


Çizer : Laurent Audouin

Medya Cinsi : Ciltsiz
Hamur Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 80
Ebat : 15x19
İlk Baskı Yılı : 2017
Baskı Sayısı : 1. Basım
Orijinal Adı : Rose-Lou:Trop c'est mieux que pas assez!

Rose Lou Rüküş de Olsam Güzelim

Çılgın bir kız çocuğu olan Rose-Lou’nun günlüklerinden oluşan dizinin Herkes Yanılabilir, Ben Bile; Tüm Kalbimle Sevdiğim Üvey Kardeşim; Hiç Yoktan İyidir ve Rüküş de Olsam Güzelim kitapları hep kitap aracılığıyla çocuk okurlara ulaşıyor. Pakita’nın yazdığı, Laurent Audouin’in resimlediği Rose-Lou dizisi, her kitabında birbirinden eğlenceli maceralar vaat ediyor. Rose-Lou: Rüküş de Olsam Güzelim Rose-Lou ona alınan kıyafetlerin içinde rahat hissetmediğinifark ettiğinde giysilerini kendi tasarlamaya karar verir. Rose-Lou, dizinin bu kitabında cici bici kıyafetlerle kişiliğini silmek isteyen ailesi yüzünden nasıl cezalandırıldığını anlatıyor.
(Tanıtım Bülteninden)


Çizer : Laurent Audouin

Medya Cinsi : Ciltsiz
Hamur Tipi : 1. Hamur
Sayfa Sayısı : 80
Ebat : 15x19
İlk Baskı Yılı : 2017
Baskı Sayısı : 1. Basım
Orijinal Adı : Rose-Lou:Meme moche, on peut etre belle


Bilgi için:  
            www.hepkitap.com.tr
            facebook.com/hepkitapp
            twitter.com/hep_kitap
            instagram.com/hep_kitap

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder