4 Temmuz 2015 Cumartesi

Yıldız Tozu - Priscille Sibley

Bir aşk, kaç hayat eder?

Başarılı cerrah Matthew Beaulieu'nun bildiği tek hayat, çocukluğundan beri âşık olduğu kadın, yani Elle'dir. Ne var ki böyle büyük bir aşk için bile her şey tozpembe değildir. Elle ve Matt ne kadar isteseler de bir türlü evlat sahibi olamıyordur. Çünkü Elle'in hiçbir hamileliği sağlıklı bir şekilde sonlanmaz.

Ancak kaderin kötü sürprizleri bununla da sınırlı kalmayacaktır. Matt'in tüm dünyası Elle'in kaza geçirdiği haberiyle yıkılır. Bitkisel hayata giren Elle, sağlıklıyken açıkça bu şekilde hayatta tutulmak istemediğini belirtmiştir. Fakat Matt'in biricik aşkının isteğine rağmen onu hayatta tutmak için çok önemli bir nedeni vardır: Elle bir kez daha hamiledir.

Aynı bedendeki iki ayrı hayat, aynı kalpteki iki ayrı sevgi. Artık Matt yüreğini parçalayan o sorunun cevabını vermek zorundadır. Canından çok sevdiği eşi mi? Yoksa evladı mı?

Yıldız Tozu, uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek bir başyapıt. Okurken gözyaşlarınıza hâkim olamayacaksınız.
Sayfa Sayısı: 464
Baskı Yılı: 2014
Dili: Türkçe
Yayınevi: Arkadya Yayınları
 Kitaplar hep güzel şeyleri anlatacak degil ya bu kitapta hüznü anlatıyor. (Gerçi yazar sürekli farklı zaman dilimlerin de dolaşmasa daha iyi olacakmış)
Sonlarına doğru okurken gözlerim doldu,
Sevmek, kaybetmek, zor bir karar vermek... Bir aşk, kaç hayat eder?


Bebek sahibi olmak isteyen bir çift ve bu uğurda ne kadar çok çaba harcadıkları ne kadar zorluklarla uğraştıkları ama hep bir engele takıldıklarını o kadar duygusal bir biçimde anlatıyor ki, üzülmemek elde değil.