21 Mart 2016 Pazartesi

Grey || E.L. James

Tüm dünyada fırtınalar estiren "Grinin Elli Tonu" serisi devam ediyor!

Şimdi Anlatma Sırası Christian'da…
Sende bir şeyler var Anastasia.
Uzak duramıyorum senden.
Ateşe uçan pervane gibiyim.
Seni fena halde istiyorum, hem de tam şu anda…

E L James, dünyanın dört bir yanında milyonlarca okuru kendine esir eden bu aşk hikâyesine, Christian'ın kendi ağzından; onun düşünceleri, duyguları ve hayalleriyle yepyeni bir bakış açısı getiriyor.

Christian Grey her konuda kontrolü elinde tutmayı seviyor; dünyası düzenli, disiplinli ve bomboş - ta ki Anastasia Steele, biçimli bacakları ve birbirine girmiş uzun kahverengi saçlarıyla ofisine düşene kadar. Christian onu unutmaya çalışsa da anlayamadığı ve karşı koyamadığı bir duygu fırtınasına kapılıyor. Daha önce tanıdığı bütün kadınların aksine utangaç, saf Ana sanki Christian'ın "iş dünyasının züppe harika çocuğu" maskesinin altındaki buz gibi, yaralı kalbini görebiliyor.

Ana'yla birlikte olmak Christian'ı her gece uykularını kaçıran çocukluk korkularından kurtarabilecek mi? Yoksa karanlık cinsel arzuları,
kontrol takıntısı ve kendine duyduğu derin nefret bu kızı uzaklaştırıp ona sunduğu hassas kalbi parçalayacak mı?
(Tanıtım Bülteninden)


O kalpler ve çiçekler istiyordu. Bunu nasıl yapardım? Ona bunu verebilir miydim? Kaşlarımı çatarak tavana baktım ve umutsuzca hayatımdaki her hangi romantik bir anıyı hatırlamaya çalıştım fakat zihim bomboştu. Hiç bir şey!


İlk 100 sayfada olaylar aynı olduğu için kitaba tutunmakta biraz zorlandım ama daha sonra yazar Christian'ın düşüncelerine daha fazla yer vermeye başladıkça, kitap iyice sarmaya başladı. Christian'ın rüyaları, çocukluğu kitabın dram tarafını ağırlıklı yapıyor.

Kendi dünyasını oluşturarak büyümüş biri Christian ve çok katı kuralları var. Bir fanusun içine kapatmış kendini ve burada bu sert duruşundan oldukça mutlu. Ama Ana onun bu kuralları bir bir yıkmaya başlıyor. Christian hem karşı koymaya çalışıyor hemde Ana ile ortak bir noktada buluşmak isteyerek bir ikilem yaşıyor.

Christian'ın gözünden Ana'ya olan duygularını okumak güzeldi, ilk kitapta eksik kalanları bu kitap ile tamamladım diyebilirim. Yani okudukça kitabı sevdim, şimdi diğer kitapları da  Christian'ın gözünden okumak istiyorum.