10 Nisan 2017 Pazartesi

ÇİN KÜLTÜR DEVRİMİ’YLE ALTÜST OLAN YAŞAMLARIN DOKUNAKLI HİKÂYESİ: BUNDAN SONRA HER ŞEY BİZİZÇİN KÜLTÜR DEVRİMİ’YLE ALTÜST OLAN YAŞAMLARIN
DOKUNAKLI HİKÂYESİ:
BUNDAN SONRA HER ŞEY BİZİZ

Madeleine Thien’in kaleme aldığı, 2016 Man Booker ve Governor General Edebiyat ödüllerinin finalisti, 2016 Scotiabank Giller Ödülü’nü kazanan Bundan Sonra Her Şey Biziz 14 Nisan’dan itibaren hep kitap etiketiyle raflarda!  Roman, Kanada’da yaşayan on yaşındaki göçmen bir kız çocuğunun hayatının ekseninde, iki Çinli ailenin dört kuşak boyunca yaşadıklarını Çin’in yakın tarihine ait detaylar eşliğinde anlatıyor.

Bundan Sonra Her Şey Biziz, iyi niyetle başlayan ama bambaşka yerlere giden bir devrimin altüst ettiği hayatların hikâyesini anlatıyor. Mao Zedong’un Kültür Devrimi’ni yaşamış kuşaktan kahramanlar, bundan yıllar sonra Tiananmen Meydanı’nda hükümeti protesto eden ve bunun bedelini çok pahalıya ödeyen öğrenciler, yarım kalmış, belki de hiç kurulamamış hayaller, başlamadan biten, bitmek zorunda kalan aşklar… Hepsi ve herkes Madeleine Thien’in usta anlatımında hayat buluyor.

Sağlam kurgusuyla kuşaklar arasında gidip gelen olağanüstü bir destan kaleme alan Madeleine Thien, yarattığı karakterlerle de okuru uzun süre etkisinden kurtulamayacağı bir yolculuğa davet ediyor. 

Özlem Yüksel’in dilimize çevirdiği Bundan Sonra Her Şey Biziz, 14 Nisan’da hep kitap etiketiyle raflardaki yerini alacak.

“Son derece cesurca ve derinlemesine yazılmış bu roman eleştirilere maruz kalan bir dönemin gerçek tarihine tanıklık ediyor.”
The Guardian

“Rengârenk karakterlerin ustaca bir anlatımla hayat bulduğu bir roman.”
National Post

MADELEINE THIEN HAKKINDA
Madeleine Thien, Simple Recipes isimli öykü kitabının, Certainty ve Dogs at Perimeter isimli romanların yazarıdır.  Kiriyama Ödülleri’nden Commonwealth Writers Ödülü’nün finalisti olan Simple Recipes, BC Book Ödülü’ne layık görüldü. Certainty, Amazon.ca’nın İlk Roman Ödülü’nü kazandı; 2014 yılında Berlin’de Uluslararası Edebiyat Ödülü’nün finalistleri arasında olan Dogs at Perimeter ise Frankfurt Kitap Fuarı’nın 2015 Edebiyat Ödülü’nü aldı. Yazarın romanları ve öyküleri yirmi beş dile çevrildi. Thien’in Bundan Sonra Her Şey Biziz adlı romanı 2016 Man Booker ve Governor General Edebiyat ödüllerinin finalisti oldu, 2016 Scotiabank Giller Ödülü’nü kazandı.

Bilgi için: 
            www.hepkitap.com.tr
            facebook.com/hepkitapp
            twitter.com/hep_kitap
            instagram.com/hep_kitap

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder