10 Nisan 2017 Pazartesi

İYİ NİYETLİ AMA YARAMAZ BİR KIZ ÇOCUĞU: ROSE-LOU!İYİ NİYETLİ AMA YARAMAZ BİR KIZ ÇOCUĞU:
ROSE-LOU!

hep kitap, Fransız çocuk edebiyatının sevilen kahramanı Rose-Lou’yu okurlarla buluşturuyor. Tatlı ve bilmiş bir kız çocuğunun maceralarını anlatan Rose-Lou dizisinin 4 kitabı, 14 Nisan’dan itibaren raflardaki yerini alacak.

Çılgın bir kız çocuğu olan Rose-Lou’nun günlüklerinden oluşan dizinin Herkes Yanılabilir Ben Bile, Tüm Kalbimle Sevdiğim Üvey Kardeşim, Hiç Yoktan İyidir ve Rüküş de Olsam Güzelim kitapları hep kitap aracılığıyla çocuk okurlara ulaşıyor. Pakita’nın yazdığı, Laurent Audouin’in resimlediği Rose-Lou dizisi, her kitabında birbirinden eğlenceli maceralar vaat ediyor.

HERKES YANILABİLİR BEN BİLE
En yakın arkadaşına doğum günü hediyesi almak için alışverişe giden Rose-Lou, dükkânda kendini dedektifçilik oynamaya fazlaca kaptırır. Rose-Lou, günlüğüne bir mağazada yaptığı küçük, önemsiz bir hata yüzünden nasıl cezalandırıldığını yazıyor.

TÜM KALBİMLE SEVDİĞİM ÜVEY KARDEŞİM
Rose-Lou, hayranı olduğu üvey ablasının onu sevmesini çok ister. Ablası, aralarının iyi olduğu bir gün ona sırrını verir. Rose-Lou tüm iyi niyetiyle onun dileğini gerçekleştirmeye uğraşır ama işler istediği gibi gitmez. Rose-Lou, dizinin bu kitabında üvey kız kardeşinin onu sevmesi için yaptığı onca şeyden sonra nasıl cezalandırıldığını anlatıyor.

HİÇ YOKTAN İYİDİR
Rose-Lou, anne babası ve ikiz kardeşleriyle sirke gider. Gösteriyi izlemek için oturdukları yerden Rose-Lou’nun gözüne bir şey takılır ve

Rose-Lou bunun peşinden gitmeye kararlıdır. Minik kahramanımız dizinin bu kitabında bir palyaçoya ve ipekmaymunlarına yardım etmeye çalışırken işleri nasıl karıştırdığını anlatıyor.


RÜKÜŞ DE OLSAM GÜZELİM
Rose-Lou ona alınan kıyafetlerin içinde rahat hissetmediğini fark ettiğinde giysilerini kendi tasarlamaya karar verir. Rose-Lou, dizinin bu kitabında cici bici kıyafetlerle kişiliğini silmek isteyen ailesi yüzünden nasıl cezalandırıldığını anlatıyor.

Esra Okutan’ın dilimize çevirdiği Rose-Lou dizisinin kitapları, 14 Nisan’dan itibaren hep kitap etiketiyle raflardaki yerini alacak.

Bilgi için:          
            facebook.com/hepkitapp
            twitter.com/hep_kitap
            instagram.com/hep_kitap

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder