3 Mayıs 2017 Çarşamba

Yeni Kitap --> Başkalarının Kaderi || Leah Hager CohenLEAN HAGER COHEN-BAŞKALARININ KEDERİ:                           

Eşinden sır saklamak daima sadakatsizlik midir ? Ve de böylesi bir sır nelere mal olur ?
Doğumundan 57 saat sonra, hayatını kaybeden bebeklerinin  yasını tutan Ricky ve John, kendileri  ve iki çocukları için yeniden normal bir hayat kurmaya  çalışırlar. Bu süreçte hiçbir şey değişmemiş gibi yaparken, evliliklerinde de her şeyin yolunda gittiğini varsayarlar. Yine de bebeğin ölümünün neticesinde, aralarındaki bastırılmış güvensizlikler su üstüne çıkar.
Anne babaları arasındaki gerilimin farkında olan on yaşındaki Biscuit ve on üç yaşındaki Paul da zamanla kendilerinden beklenmeyen davranışlar sergilemeye  başlar. Dört aile üyesi üzüntülerini içlerinde yaşamak üzere parçalara bölünüp kendi dünyalarına çekilirken beklenmedik bir misafir gelir ve her insan hayatının parçası olan ancak içinde bizi birbirimize doğru çeken bir güç de barındıran  keder denen o hisse daha duyarlı olmaya başladıklarını fark ederler.


“Leah  Hager Cohen olağan zorluklar, incelikli trajedileri ve insan ilişkilerinin umulmadık hassasiyetini  sergileyen başlıca yazarlardan biri…İçinde barındırdığı derin üzüntülere rağmen, gerçekçi karakterleriyle insanlığı aydınlatan, umut verici bir kitap.”

-The New York Times Book Review

“Cohen’in  zengin bir anlatıma sahip bu romanında, yeni doğan bebeğin ölümü Ryrie ailesinin usulca çöküşünü tetikliyor…Etkileyici.”

-More

“Leah Hager Cohen zorlu konuları  tükenmeyen bir sevgi ve anlayışla yazıyor.”

-Tom Perrota,Kalanlar kitabının çoksatan yazarı

“Muhteşem anlatımıyla Cohen bizi geçmişten geleceğe götürüp tekrar geri getirerek bir ailenin kaybını, acısını ve özlemini  ustalıkla inceliyor.”

-Kirkus Reviews


Adı: Başkalarının Kederi
Yazar: Leah Hager Cohen
Çevirmen: İrem Karay Yücel
Sayfa Sayısı: 384